Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7473358



*

nr 747 3358


Keramik

3 delar, Kina, höjd: 5-23


Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 mars 2012
kl 20:03:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/3 14:33:09 1      300 kr
17/3 16:40:30 2      350 kr
18/3 20:29:52 3      500 kr
19/3 19:41:55 4      600 kr
19/3 19:43:32 5      600 kr
19/3 19:43:45 5      650 kr
19/3 19:44:36 4      700 kr
19/3 19:44:55 5      750 kr
19/3 19:45:57 4      800 kr
19/3 19:46:31 5      850 kr
19/3 19:49:45 4      1.000 kr
19/3 19:50:18 5      950 kr
19/3 19:51:01 5      1.100 kr
19/3 19:52:10 4      1.300 kr
19/3 19:53:50 5      1.300 kr
19/3 19:54:50 5      1.400 kr
19/3 19:55:50 4      1.500 kr
19/3 19:58:09 5      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:24
  • 7208 Frukostkoppar
    2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr